به NazarEx.ir خوش آمدید. در مورد رمزارزها و ارزهای دیجیتال ؛ راحت بپرسید ، پاسخ دهید و امتیاز کسب کنید و جایزه بگیرید !
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
8 بازدید

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (12.3k امتیاز)

دامیننس، در لغت به معنی تسلط و یا سلطه است و در بازار رمزارز، معمولا برای بیت‌کوین مورد استفاده قرار می‌گیرد. به معنی درصد سلطه‌ی بیت‌کوین در بازار رمزارز.

به طور مثال، فرض کنید اندازه ۱۰ میلیون دلار سرمایه در بازار وجود دارد. در صورتی که دامیننس بیت‌کوین ۶۰ باشد، به معنی این است که ۶ میلیون دلار بیتکوین در بازار وجود دارد و ۴ میلیون دلار سایر رمزارزها.

از اون‌جایی که مهمترین عامل تعیین قیمت یک رمزارز، میزان عرضه و تقاضای آن ارز هست، به همین علت، در تحلیل تکنیکال، استفاده از این دامیننس بسیار رایج است. زمانی که دامیننس بیت‌کوین، افزایشی می‌شود، انتظار می‌رود، قیمت بیت‌کوین نیز رو به افزایش داشته باشد و در صورتی که دامیننس کاهش پیدا کند، آلت‌کوین‌ها افزایش خواهند یافت.

بدیهی هستش، استفاده از این معیار به تنهایی برای پیش‌بینی وضعیت بازار کافی نیست و شما نیاز دارید بر روی نمودار قیمتی هم تحلیل داشته باشید. برای این‌که دامیننس بیت‌کوین را مشاهده کنید، در قسمت جستجوی وب‌سایت تریدینگ ویو، BTC.D را جستجو کنید.

معمولا برای تحلیل نمودار آن، از الگو‌ها، ترند،‌ کانال قیمتی، فیبو و … که در تحلیل تکنیکال بر روی نمودار قیمتی مورد استفاده قرار می‌گیرد،‌ استفاده می‌شود.

به غیر از دامیننس بیتکوین، ۲ شاخص مهم دیگر در بازار، دامیننس تتر و دامیننس اتریوم است. وقتی دامیننس تتر رو به افزایش باشد، انتظار اصلاح در بازار ارزهای دیجیتال می‌رود و همچنین وقتی دامیننس اتریوم رو به افزایش می‌رود، انتظار افزایش آلت‌کوین‌ها را داریم. این دو نماد را با اسامی USDT.D و ETH.D می‌توانید در تریدینگ ویو پیدا کنید.

به NazarEx.ir خوش آمدید

در مورد رمزارزها و ارزهای دیجیتال
راحت بپرسید ، پاسخ دهید و امتیاز کسب کنید و جایزه بگیرید !
ثبت نام در صرافی آنلاین کوینکس ثبت نام در صرافی آنلاین نوبیتکس ثبت نام در صرافی آنلاین کوکوین آموزش ثبت نام در صرافی کوینکسCoinEx آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین KuCoin عضویت رایگان در نظر اکس logo-samandehi
...