به NazarEx.ir خوش آمدید. در مورد رمزارزها و ارزهای دیجیتال ؛ راحت بپرسید ، پاسخ دهید و امتیاز کسب کنید و جایزه بگیرید !
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
7 بازدید
در سوالات متداول و جواب توسط (12.3k امتیاز)
داست Dust چیست؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (12.3k امتیاز)

در دنیای رمز ارزها، کلمه «داست» (Dust) به مقدار اندکی از کوین‌ها یا توکن‌ها اشاره دارد که بیشتر کاربران به آن اهمیت نمی‌دهند. برای مثال در بیت کوین که کوچکترین واحد آن ۱ ساتوشی (معادل ۰.۰۰۰۰۰۰۰۱ BTC) است. وقتی درباره داست بیت کوینی صحبت می‌کنیم، منظورمان مقداری در حوالی چند صد ساتوشی است. Dust در صرافی‌های ارز دیجیتال، مقدار اندکی رمز ارز است که پس از انجام معاملات در حساب کاربر باقی مانده و در بیشتر موارد قابل معامله نیست. 

در شبکه بیت کوین یک تعریف رسمی برای Dust وجود ندارد، چون هر پیاده‌سازی نرم افزار آن و یا کلاینت، می‌تواند حد متفاوتی مشخص کند. برای مثال در Bitcoin Core هر خروجی تراکنشی که از کارمزد کمتر باشد، داست نامیده می‌شود. حد تشخیص Dust بر اساس اندازه‌های ورودی و خروجی تعیین می‌شود که معمولا برای تراکنش‌های عادی بیت کوین، ۵۴۶ ساتوشی و برای تراکنش‌های سگویت ۲۹۴ عدد است. این یعنی هر تراکنش عادی که ارزشی مساوی یا کمتر از ۵۴۶ ساتوشی داشته باشد، به عنوان اسپم در نظر گرفته شده و به احتمال زیاد توسط گره‌های تایید کننده رد خواهد شد.

به NazarEx.ir خوش آمدید

در مورد رمزارزها و ارزهای دیجیتال
راحت بپرسید ، پاسخ دهید و امتیاز کسب کنید و جایزه بگیرید !
ثبت نام در صرافی آنلاین کوینکس ثبت نام در صرافی آنلاین نوبیتکس ثبت نام در صرافی آنلاین کوکوین آموزش ثبت نام در صرافی کوینکسCoinEx آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین KuCoin عضویت رایگان در نظر اکس logo-samandehi
...