به NazarEx.ir خوش آمدید. در مورد رمزارزها و ارزهای دیجیتال ؛ راحت بپرسید ، پاسخ دهید و امتیاز کسب کنید و جایزه بگیرید !
0 دوستدار 0 امتیاز منفی
12 بازدید
در استخراج و ماینینگ توسط (12.3k امتیاز)
الگوریتم Equihash چیست؟

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
توسط (12.3k امتیاز)
ویرایش شده توسط

الگوریتم Equihash یک الگوریتم اثبات کار نامتقارن و بر پایه مسئله تاریخ تولد میباشد. الکس بیریوکوف و دیمیتری خوراتوویچ این الگوریتم را در دانشگاه لوکزامبورگ بوجود آوردند. این الگوریتم حافظه محور است و اثبات کار را از راه حافظه دشوار انجام می دهد، در واقع  یعنی اندازه استخراج از راه اثبات کار عمدتا بوسیله مقدار حافظه (RAM) قابل دسترس فرد مشخص میگردد.

این الگوریتم برای نخستین بار در کنفرانس امنیت شبکه و سیستم توزیع شده (NDSS) در فوریه سال 2016 ارائه گردید. پروفسور الکس بیریوکوف (رئیس گروه تحقیقاتی Cryptolux) و دکتر دیمیتری خووراتوویچ (محقق درEthereum Foundation) یک مطلب علمی در سال 2017  با عنوان “الگوریتم Equihash: اثبات کار نامتقارن با توجه به مسئله تاریخ تولد” منتشر نمودند. آنها این الگوریتم را به عنوان راه حلی جهت بالا بردن مقاومت در مقابل اسیک فراهم کردند.

این الگوریتم به مقدار بالایی حافظه جهت تولید یک اثبات نیاز دارد. اثبات ها را حدوداً می توان فوری تایید نمود. این طرح دارای قابلیت موازنه حافظه و زمان میباشد که در صورت استفاده اندک از حافظه ، مجازات های محاسباتی فراوانی را اعمال خواهد کرد.

به سبب این که الگوریتم Equihash جهت تولید یک اثبات به حافظه فراوانی نیاز خواهد داشت، از تمرکز اسیک جلوگیری خواهد کرد. با توجه به این که حافظه یک منبع گران قیمت در محاسبات میباشد، بهینه سازی حافظه در تراشه اسیک هزینه محاسباتی هنگفتی را جهت کاربر در پی خواهد داشت. به عنوان نمونه، همان گونه که بیریوکوف و خووراتوویچ اشاره کرده بودند، بیشتر دسکتاپ ها و لپتاپ های موجود در بازار قادرند 1 گیگابایت رم را مدیریت نمایند، در  حالی که 1 گیگابایت حافظه روی تراشه خیلی زیاد میباشد. بنابراین، بهره از تراشه های اسیک در الگوریتم Equihash در مقایسه با استخراج در الگوریتم های بدون حافظه، کارایی و قدرت اندکی خواهد داشت.

به NazarEx.ir خوش آمدید

در مورد رمزارزها و ارزهای دیجیتال
راحت بپرسید ، پاسخ دهید و امتیاز کسب کنید و جایزه بگیرید !
ثبت نام در صرافی آنلاین کوینکس ثبت نام در صرافی آنلاین نوبیتکس ثبت نام در صرافی آنلاین کوکوین آموزش ثبت نام در صرافی کوینکسCoinEx آموزش ثبت نام در صرافی کوکوین KuCoin عضویت رایگان در نظر اکس logo-samandehi
...